ali furkan yılmaz kişisel web bloguAli Furkan YILMAZ hello@alifurkan.org

HAKKIMDA

  • Ali Furkan YILMAZ
  • Ali Furkan YILMAZ
  • 9 Nisan 1994
    Giresun
    Grafik/Yazılım

twitter'da takip et

Vampire: The Masquerade Bloodhunt karakter özellikleri

10 ay önce#makaleler

Bugün ki yazımızdan yazılımdan ayrı olarak yeni çıkan ve son zamanlarda herkes tarafından oynanan Bloodhunt oyunundaki karakter özelliklerine değineceğiz.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt oyununda karakterlere geçmeden önce karakterin mensup oldukları klanlardan bahsetmek gerekiyor. Oyunda şu anda Brujah, Nosferatu, Toreador olmak üzere toplam 3 tane klan mevcut ve bu klanlarda ikişer karakter var.

Karakterlerimizin özelliklerine değinecek olursak her klanda bulunan karakterlerin bir adet özellikleri aynı diğer ikisi ise farklıdır. Karakterde toplamda 2 adet aktif özellik ve bir tane pasif özellik vardır.

undefined

Brute
Bu karakter Brujah klanına mensuptur. Pasif özelliği belirli bir süre hasar almadığı taktirde eksik canının yarısını yeniler. Q skili kuvvetli sıçrama sağlar. E skili rakibinize şok dalgalı yumruk gerçekleştirir. Bu yumruk rakibinizin mermilerini saptırmaya da yarar.

Vandal
Brute karakterinde olduğu gibi kendisi de Brujah klanına mensuptur. Vandal karakterinin pasifi yakınınızdaki rakipler size hasar direnci kazandırır. Q skili Brute karakteriyle aynı olan kuvvetli sıçrama sağlar. E skili zıplayarak yere yumruk atar ve rakiplerini sıçratarak onlara hasar verir.

Saboteur
Bu karakterimiz Nosferatu klanına mensuptur. Pasif özelliği eğildiği zaman görünmez oluyor. Q skili birkaç saniyeliğine görünmez olarak hızlı bir şekilde hareket etme olanağı sağlıyor. E skili bir bomba bırakarak düşman yanından geçtiği zaman otomatik devreye giren bir gaz bombasına dönüşmesini sağlıyor.

Prowler
Saboteur ile aynı klanda olan bir başka Nosferatu üyesi. Prowler'ın pasifi ağır yaralı düşmanların kan kokusu izini açığa çıkararak onları takip etmeyi sağlıyor. Q skili Saboteur ile aynı olan birkaç saniyeliğine görünmezlik ve hız sağlamakta. E skili istediğiniz alana bir yarasa göndererek oradaki düşmanları açığa çıkartmanızı sağlar. Açığa çıkarttığınız rakipleri diğer takım arkadaşlarınızda görür.

Siren
Bu karakter Toreador klanının ilk üyesidir. Pasifi yakındaki sivilleri etkisi altına alarak size ve takım arkadaşlarınıza dostça davranmayı sağlar. Q skili imlecinizle istediğiniz bir noktaya yansımanızı atarak birkaç saniye sonra oraya ışınlanmanızı sağlar. E skili flash etkisi olan yakındaki düşmanları kör etmenizi sağlar.

Muse
Karakterimiz Toreador klanının diğer bir üyesi. Pasifi yere düştüğü zaman skillerini kullanabilmektedir. Q skili diğer Toreador klanı üyesiyle aynıdır. Yansıma bırakarak oraya ışınlanmayı sağlar. E skili ise kendisini ve yakınındaki takım arkadaşlarını iyileştirmeyi sağlar.

Şu anlık oyunda yer alan bütün karakterlerin özelliklerini sizlerle paylaştım. Eğer oyunu oynamak isterseniz Steam üzerinden ücretsiz şekilde yükleyebilirsiniz.

internete dair her şey