ali furkan yılmaz kişisel web bloguAli Furkan YILMAZ hello@alifurkan.org

HAKKIMDA

  • Ali Furkan
  • Ali Furkan
  • Grafik/Yazılım

Python ile yazılmış Youtube canlı izlenme botu

3 yıl önce#calismalar

Python ile derlenmiş bu kodlar sayesinde Youtube canlı yayınlarınızın izleyici sayısını güncel proxyler kullanarak yükseltebilirsiniz. İzleyici sayınızın artması bilgisayar donanımı, internet bağlantısı ve kullandığınız proxylere göre değişiklik göstermekte.

Algoritmanın çalışması için Python3 veya daha üst sürümlerinden birisini yüklemeniz gerekmekte. Eğer kodları Linux sunucu üzerinde çalıştıracaksanız ve Python yüklü değilse buradaki yazımı inceleyerek Python 3.8 sürümünü kurabilirsiniz.

Evet Python3'ü algoritmayı kullanacağımız bilgisayar ya da sunucumuza yüklediysek algoritmanın çalışması için gereken modülleri kütüphanemize yüklememiz gerekiyor. Yükleme işlemini yapmak için pip kullanacağız. Aşağıdaki kodları sırasıyla yazarak kurulumu yapabilirsiniz.

pip install requests

pip install colorama

Modülleri yüklerken pip versiyon hatası alıyorsanız aşağıdaki kodu yazdıktan sonra tekrar yukarıdaki yazın.

pip install --upgrade pip

Modülleri kütüphanemize sorunsuz şekilde kurduysak artık yazılımı çalıştırabiliriz.

python3 yt.py

youtube canlı izlenme botu

Yazılım çalıştıktan sonra sizden Youtube canlı yayın linkinin id'sini isteyecek. Aşağıdaki vermiş olduğum örnekteki şekilde giriyoruz.

Örnek yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=XF06F5bTG1E
Yazılıma gireceğimiz kısım: XF06F5bTG1E

Eğer Linux makina üzerinde çalıştıracaksanız screen ekranı üzerinde çalıştırıp arkaplanda bırakmanızı öneririm. Normal şekilde çalıştırdığınızda SSH bağlantısı zaman aşımına uğrarsa işlem duruyor ve son olarak yazılımı çalıştıracağınız her gün proxy.txt dosyasındaki proxyleri güncel tutmayı unutmayın.

Kaynak dosyaları indir

 

internete dair her şey