ali furkan yılmaz kişisel web bloguAli Furkan YILMAZ hello@alifurkan.org

HAKKIMDA

 • Ali Furkan
 • Ali Furkan
 • Grafik/Yazılım

JavaScript ile LinkedIn otomatik bağlantı daveti yollamak

2 yıl önce#calismalar

Merhaba, bugünki yazıda LinkedIn üzerinde önerilen insanlara nasıl otomatik bağlantı daveti gönderebileceğinizi göstereceğim. Bunun için çok basit şekilde JavaScript'den yararlanacağız.

Öncelikle bu yöntem mobil uygulama üzerinden değil, bilgisayar aracılığıyla tarayıcı ile LinkedIn'e erişim sağlarsanız işe yaramaktadır. Tarayıcıların Türkçe dildeki karakter desteği farklılık gösterdiği için kesin sonuç almanız adına LinkedIn site dilini İngilizce olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.

undefined

Aşağıda verdiğim kodu My Network sayfasına girdikten sonra çalıştaracağız. Gerekli sayfaya girmek için buraya tıklayabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra tarayıcının DevTools(yukarıdaki görsel) bölümünü açarak Console sekmesine gelip aşağıdaki kodu yapıştırdıktan sonra Enter tuşuna basın. Saniyeler içerisinde My Network sayfanızdaki önerilen bütün kişilere bağlantı kurmak için davetiye gönderecektir.

let buton = document.querySelectorAll(".artdeco-button__text");
buton.forEach((element) => {
 if (element.innerText === "Connect") {
  setInterval(() => {
   element.click();
  }, 5000);
 }
});

Şunu unutmayın LinkedIn bağlantı daveti göndermenin haftalık sınırı vardır. Sınırı aştığınızda 1 hafta boyunca başka kimseye bağlantı daveti gönderemezsiniz.

internete dair her şey