ali furkan yılmaz kişisel web bloguAli Furkan YILMAZ hello@alifurkan.org

HAKKIMDA

  • Ali Furkan
  • Ali Furkan
  • Grafik/Yazılım

Yahoo küçük işletmeler için ücretsiz alan adı

4 yıl önce#bilisim

Yahoo Small Business servisine kayıt olan kişilere ücretsiz .com ve daha birçok uzantıda alan adı sağlıyor. Aslında verdiklerinin hepsi bu kadarla sınırlı değil.

 

Yahoo küçük işletmelere destek amaçlı olarak .com uzantısı da dahil olmak üzere alan adı, ücretsiz web site ve 5 adet mail hakkı veriyor. İlk yıl ücretsiz olan bu servisin sonraki yıllardaki ücretlendirmesi 10$/aylık şeklinde. Fakat endişe etmenize gerek yok Yahoo bu konuda tam yönetim sunuyor. Aldığınız alan adını dilediğiniz gibi yönetebilir ve ilk yıl dolmadan istediğiniz zaman başka bir firmaya transferini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nasıl alabilirim?

Çok kapsamlı bir işlem değil Yahoo Small Business sayfasına girerek standart kayıt işleminizi yaptıktan sonra sizden kartınızı girmenizi istiyor. Karttan herhangi bir çekim yapmıyor ama yine de önlem amaçlı boş bir sanal kart girebilirsiniz. İşin güzel tarafı içi boş ininalkart da kabul etmekte.

 

Aktif etme sürecini hızlandırma

Birçok kişi bu konuda yakınıyor, alan adını kaydettim fakat 72 saatte aktif hale geldi. Ben şu anda iki adet alan adı aldım ve hepsi 10dk. içerisinde aktif hale geldi. Bunu yapmak da çok basit. Alan adını seçtikten sonra "pending" durumuna geldiğinde sağ üst butondan canlı desteğe bağlanarak "Alan adı kayıt ettim fakat durumunda beklemede yazıyor" dediğinizde sizden alan adını öğrenmek isteyecekler ve işleminizi hızlandırıp 1 saat içerisinde aktif olacağını belirtecekler. Bu işlemi yaptığınızda aktif olması ortalama 10 dakika sürüyor.

internete dair her şey