ali furkan yılmaz kişisel web bloguAli Furkan YILMAZ hello@alifurkan.org

HAKKIMDA

  • Ali Furkan
  • Ali Furkan
  • Grafik/Yazılım

StartSSL'den 1 yıl boyunca ücretsiz ssl servisi

9 yıl önce#bilisim

Google amcanın da açıklaması üzerine bildiğiniz gibi artık güvenli bağlantılar google yükselişinizi olumlu yönde etkiliyor. Comodo SSL 3 aylık trial süre ile kullanıcılara deneme şansı veriyordu. Bunun üzerine StartSSL'de atağa kalkarak kullanıcılara 1 yıl boyunca deneyimleyebilecekleri SSL yani https servisi vermekte.

Bu deneyimden yaralanmak için StartSSL internet sayfasına girerek  Start Now for Free SSL Certificate butonuna basmanız yeterli. Değinilmesi gereken ayrıntı Sign-up formunu doldurduktan sonra .p12 uzantılı bir sertifika dosyası verecek indirmeniz için. Bunu kullandığınız tarayıcıya ekleyerek Login işlemini yapabilirsiniz. Aksi taktirde login olamıyorsunuz.

 

Chrome için .p12 uzantılı sertifika dosyası yükleme

Chrome uygulamasının en sağında yer alan "Google Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin" butonuna basın. Sonrasında Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster yazısına tıklayın. Ardından HTTPS/SSL yazan bölüme gelerek Sertifikaları yönet'e tıklayarak açılan pencerede Al... butonuna basın ve StartSSL sitesinde Sign-up formu sonrası size özel verilen .p12 uzantılı sertifikayı yükleyin. Artık StartSSL hesabınıza giriş yapabilirsiniz. StartSSL panelinizden alan adınızı onaylayarak SSL sertifikanızı oluşturabilirsiniz.

internete dair her şey